Főmenü:
"Mindenfajta nevelés önnevelés, és mi, mint tanítók, nevelők,
csak a saját magát nevelő gyermek környezetét alkotjuk.
A legkedvezőbb környezetet kell megteremtenünk,
hogy a gyermek úgy nevelje általunk önmagát,
ahogy belső sorsát követve nevelődnie kell."
Rudolf Steiner
A TIOP-1.1.1-07/1 számú nyertes pályázatnak köszönhetően végre megérkeztek intézményünkbe a régóta várt informatikai eszközök. A pályázat az Európai Unió támogatásával és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg. Az uniós forrásból 20 iskolai PC, 11 tantermi csomag és 1 WIFI csomag kerül használatbavételbe még az idei tanévben. A tantermi csomagok az interaktív táblákat, a projektorokat és a hordozható számítógépeket tartalmazzák. Az informatikai infrastruktúra fejlesztése közel 17 millió forint támogatási összegből valósult meg intézményünkben.
A pályázat része egy 10 órás oktatás is, mely során a pedagógusok elsajátíthatják az új eszközök használatát. Egy IKT alapú módszertani és Sulinet Digitális Tudásbázis használatát elősegítő pedagógus továbbképzésen való részvételre is kötelez a projekt.
Az új eszközök és kiegészítők használatával megújul az oktatásunk. A frontális órák együttműködővé válnak, a diákok problémamegoldó képessége fejlődik. A tanórák érdekesebbek, úgymond interaktívabbak lesznek, a tanulók és a tanárok motiváltabbá válnak.
A projekt megvalósulása hozzásegíti intézményünket ahhoz, hogy a 21. század modern, európai színvonalú iskolájává váljon.
Novákné Töviskes Annamária
Az "intelligens iskola" modell infrastrukturális hátterének kialakítása az egyeki Móra Ferenc Általános Iskolában
A projekt az informatikai infrastruktúra fejlesztésére szolgál, mely az informatikai készségek fejlesztése mellett a többi kulcskompetencia fejlesztéséhez szükséges infrastruktúrát is biztosítja intézményünknek. A pályázat az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Köztársaság társfinanszírozásával valósul meg.
Iskolánk jogosulttá vált:
20 asztali számítógépre;
11 tantermi csomagra, amelyek tartalmazzák az interaktív táblákat, a projektorokat és a hordozható számítógépeket;
egy WIFI csomagra (vezeték nélküli hálózati kapcsolat);
és egy szerver csomagra.
A tantermeink 62%-a internet hozzáférési képességgel rendelkező interaktív prezentációs eszközökkel ellátottá válik. Az IKT (Információs és Kommunikációs Technológia) eszközökkel tartott tanítási órák aránya az összes óra számához képest 35-40%-ot ér el, valamint az összes órai mérés-értékeléshez képest az IKT alapú órai mérés-értékelés aránya 40-50%-ban valósul meg.
A hátrányos helyzetű tanulók és a sajátos nevelési igényű tanulók 100%-ban hozzáférnek ezen eszközökhöz a tanórákon.
Pedagógusaink egy 10 órás képzésen sajátítják el az eszközök használatát, valamint részt vesz egy részük egy 120 órás IKT alapú módszertani és Sulinet Digitális Tudásbázis használatát elősegítő pedagógus továbbképzésen.
A bemutatóórák keretében a szülőknek lehetőséget biztosítunk arra, hogy betekintést nyerjenek a tanulás-tanítás folyamatában megjelenő eszközök használatáról.
A projekt megvalósulása hozzásegíti intézményünket ahhoz, hogy a 21. század modern, európai színvonalú iskolájává váljon.
Közreműködő szervezet:
ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
Cím: 1134 Budapest, Váci út 45. "C" épület
Postacím: 1590 Budapest, Pf. 102.
Tel.: +36 1 273 4250
E-mail: hazaitamogatas@esza.hu
Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium
Wekerle Sándor Alapkezelő
Cím: 1088 Budapest, Múzeum utca 17.
Tel.: +36 1 301 3200
Fax: +36 1 301 3220
E-mail: info@wekerle.gov.hu